تالیف مقاله

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
image

تالیف مقاله

آیا می دانستید که برای انتقال تجربیات، ارائه آموزش ها و معرفی خدمات یا محصولات تان، می توانید از یک روشی مرسوم به نام تولید محتوا یا مقاله نویسی استفاده کنید؟ شما وقتی می خواهید یک مقاله ای را در سایتی منتشر کنید، به چه مواردی توجه می کنید؟ آیا می دانید مقاله سئو شده چیست و نکات طلایی تولید آن کدامند؟ آیا با اصول آموزش مقاله نویسی حرفه ای در سایت آشنا هستید؟ یا صرفاً فقط انتشار مقاله برایتان مهم است؟

 

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در نوشتن مقاله برای سایت به خاطر بسپارید، این است که خوانندگان وب در مقایسه با سایر خوانندگان، شرکت کننده فعال هستند! آنها هنگام پیمایش صفحه چندین کار را انجام می دهند، مثلاً بر روی لینک ها کلیک       می کنند، به صفحات جدید می روند و… پس تا حدودی حدس زدید که هر مقاله ای نمی تواند برای کاربران وب، جذاب باشد!

اگرچه بازدیدکننگان ممکن است یک صفحه وبسایت را از ابتدا تا انتها نخوانند ولی سفر خود را از طریق آن آغاز می کنند و ادامه می دهند. برای همین است که ایجاد یک تجربه کاربری بسیار مهم است و خوانایی نوشتار و سادگی بیان مطالب و مباحث آن، اهمیت زیادی دارد.جلب توجه کاربران بسیار چالش برانگیز است و شما هر سبکی که برای نوشتن داشته باشید، باید بدانید که کاربران خواسته ها، علایق و نیازهای متفاوتی دارند که دوست دارند با خواندن یک مقاله به برخی از آنها برسند.

آموزش مقاله نویسی و ۹ توصیه مهم در تیتر نویسی:

*بعد از عدد از کلماتی مثل دلایل، روش، نکات، ترفند، تکنیک، استراتژی، راز، راهکار و… استفاده کنید. مثال: ۱۸ روش برای ایجاد انگیزه در کارکنان بدون کارت هدیه!

*از واژه‌هایی مثل آیا، چطور، چگونه و… در تیتر خود استفاده کنید. مثال: آموزش هک رشد در ۳۰ دقیقه! چگونه می‌توانیم هکر رشد باشیم؟

*احساسات مخاطب مثل ترس، تردید، غرور، رویا، لذت، عشق، کنجکاوی و… را تحریک کنید. مثال: ۵ اشتباه در زندگی زناشویی که منجر به طلاق می شود.

*از معمولی بودن فراتر بروید و کمی اغراق کنید. مثال: ۲۵ ویژگی کارمند خوب که فقط مدیران عالی از آنها آگاهند!

*طوری بنویسید که انگار مخاطب جلوی شما نشسته است. مثال: اگر شما این مشکلات را دارید، پس واقعاً باهوش هستید.

*از کلمات قدرتمندی همانند شگفت انگیز، باورنکردنی، هوشمندانه، فوق العاده و… در متن عنوان تان استفاده کنید. مثال: آموزش انضباط شخصی با ۱۰ اصل ساده و شگفت‌انگیز

*منفی جذاب تر از مثبت است اما یادتان باشد که همیشه از این ترفند استفاده نکنید. مثال: ۱۰ عبارتی که رهبران بزرگ هرگز به کارمندان خود نمی گویند!

*حس نیاز ایجاد کنید. مثال: خسته ام! چگونه از خستگی در محیط کار رهایی یابم؟

*از دو قطبی ها استفاده کنید. صدای اقلیت باشید. مثال: ۷ دلیلی که معدل پایین ها موفق ترین آدم های دنیا می شوند.

آماده ارسال سفارش خدمات هستید؟

با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار کنید.

ارتباط با ما