نکات ایمنی برای موفقیت در کسب و کار دیجیتال شما

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل

ایمنی در کسب و کار آنلاین

ایمنی در کسب و کار آنلاین مسئله ای هست که ذهن هر تولیدکننده و صنعتگر و یا صاحبان مشاغل مختلف رو نسبت به خودش مشغول کرده؛ البته در این باره باید گفت که هیچ فرمول یکسانی وجود نداره که ما بتونیم ازش بعنوان ” فرمول موفقیت ” یادکنیم. اگر همچین فرمول (یا بهتره بگیم همچین جادویی) وجود داشت، هیچگونه شکستی در تاریخ کارآفرینی و انواع کسب و کار دیده نمیشد و همه به نوعی در زمینه کاری خودشون موفق میشدند.
اما نکته های زیادی وجود داره که با رعایت کردن اونا، میتونیم ریسک بروز شکست رو در کسب و کار خودمون بطور چشمگیری کاهش بدیم که در ادامه به تعدادی از اونا میپردازیم:

 

 

 

خلاقیت و نوآوری

یک تفکر خلاق و در واقع مهارت تفکر خلاقانه تا حد زیادی باعث موفقیت در کسب و کار شما خواهد بود؛ اصولاَ خلاقیت یک مهارتیه که مثل دوچرخه سواری یا مثل بازی های کامپیوتری با تمرین و تکرار تقویت میشه. یک ایده یا یک تفکر جدید و نوآوری میتونه مسیر کاری شرکت و کسب و کار مارو بطور کامل عوض کنه و تمام سودآوری، رضایت مشتریان و… رو تحت تاثیر بزاره.

بودجه بندی

درنظر گرفتن بودجه در کسب و کار لزوما ضروری نیست؛ اما اگر میخواید خیالتون بابت امنیت در کسب و کار ویا شرکتتون نسبتا راحت بشه، باید به فکر یه بودجه بندی درست و اصولی باشید.
وجود بودجه بندی در کسب و کار شما بسیار حائز اهمیت هست اما راه حل قطعی برای دستیابی به اهداف کسب و کاری که مشخص کردید نیست. با قرار دادن قوانین و مقررات بودجه برای مدیران اجرایی، یک برنامه و خط مشی ایجاد میکنیم که طبق اون برنامه، همگی موظف هستند تا وظایف خودشون رو مطابق با بودجه بطور صحیح انجام بدند و بدین ترتیب به اهداف مالی کسب و کار خود نزدیک میشیم و امنیت بیشتری رو برای کسب و کار خودمون به ارمغان میاریم.

 

 

 

تهیه مجوزهای قانونی

یکی دیگه از دغدغه ها و مشکلاتی که امروزه در بازار وجود داره، نحوه گرفتن مجوزهای یک کسب و کار یا به عبارتی دیگه ” قانونی کردن یک کسب و کار ” هست.
ابتدا باید ببینیم که چه شغل و حرفه ای رو برای راه اندازی انتخاب کردیم و سپس به ” اتحادیه ” مربوط به اون شغل بریم.
” اتحادیه ” درواقع، محلیه که یک سری از شغلهای همگون در یک دفتر جمع شدند و به کسب وکارهای مشابه خود بعد از بررسی مجوزهای قانونی رو اعطا میکنند؛ علاوه بر اتحادیه ها، نهادهای دولتی دیگری هم برای اعطای مجوز های ضروری هستند که باید به آنها نیز مراجعه کرده و مجوزهای لازم رو اخذ کنیم و به کسب و کار خودمون ایمنی بیشتری ببخشیم.
برخی از مجوزهای ضروری عبارتند از: مجوز شروع فعالیت، جواز کسب، مجوز اینماد (مجوز اعتماد الکترونیک ) و…

امنیت سایبری سایت

علاوه بر تمام نکاتی که ذکر شد، یکی از مهمترین نکات برای ایمنی در کسب و کار دیجیتال شما، یکی از قدمهای مهم برای داشتن اطمینان خاطر بیشتر در این موضوع، داشتن امنیت سایبری در برابر هکر ها می باشد؛ چرا که وبسایت ها نه فقط برای محتوایی که دارن، بلکه برای فرستادن پیام های ناخواسته از طرف ما به دیگران و یا سوء استفاده از اطلاعات ما و یا مشتریانی که وارد سایت ما میشوند و یا حتی ارسال فایل های غیرقانونی، ممکنه مرتباَ مورد حمله هکرها قرار بگیره.

تفکر هدفمند

یک کسب و کار هدفمند، همیشه به دنبال تغییر وضعیت موجود و رسیدن به وضعیت مطلوب از هر جهتی میباشد؛ مزیت اصلی و ویژگی یک تفکر هدفمند این است که باعث شفافیت میشود و باعث میشود تا ما درست ترین تصمیمات رو برای کسب و کار خودمون بگیریم.
اما برای داشتن یک تفکر هدفمند، اول باید اشراف کامل از هدف خود داشته باشیم که در این موضوع، امنیت در کسب و کار ما هست. قدم بعدی، اینه که خواسته های خود را شناسایی کنیم و نتایجی رو که واقعا به دنبال اونا هستیم رو پیگیری کنیم و درواقع، ” هدفمند تر” فکر کنیم.
یک تیم حرفه ای و کارآمد تشکیل دهید!
وجود یک تیم موفق و حرفه ای، از عوامل مهم برای موفقیت در هر کسب و کاری هست. برای تشکیل یک تیم حرفه ای در کسب وکار، باید از قوانین زیر پیروی کنیم:
قوانینی مثل حرفه ای بودن و تخصص اعضا تو مهارت خودشون، روحیه تیمی و کارگروهی بالا، انگیزه داشتن، مدیریت بهینه روی اعضای گروه، داشتن استراتژی های مناسب، برگزاری جلسات و تحلیل عملکرد هرکدام از اعضا و… میتونه از عوامل موثر برای تشکیل یک تیم حرفه ای باشه… .

 

قطعا راه اندازی کسب و کار دیجیتال و ایجاد ایمنی در آن، کار دشواری بوده و منحصراَ به مطالب بالا محدود نمی‌شود و ساعتها تفکر و مطالعه و تحقیق و بررسی نیاز دارد. راه اندازی یک کسب و کار دیجیتال( چه بصورت وبسایت فروش و یا شبکه های اجتماعی ، میتواند حتی بیشتر از یک دفتر فیزیکی در محله و شهر شما در میزان فروش و تعداد مشتریان شما اثرگذار باشد و ویترین و اعتبار خیلی خوبی رو برای کسب و کار و یا شرکتتان به ارمغان بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *